Wyniki 2024

Marzec

Co się dzieje w banku? Jakie są sposoby bezpiecznego lokowania oszczędności? Co i na co oszczędzamy? Poznajemy historię pieniądza. Robimy skarbonki i portfeliki według własnych pomysłów. Znamy zasady zdrowego stylu życia. To tylko niektóre z tematów podejmowanych przez uczniów i nauczycieli w czasie eksplorowania planety Skarbonka.

Prezentujemy wyniki konkursu za miesiąc marzec:

I miejsce: Pani Magdalena Wolny-Tront, Szkoła Podstawowa nr 8 w Świętochłowicach, woj. śląskie;

II miejsce: Pani Izabela Wojtkiewicz, Szkoła Podstawowa w Cybince, woj. lubuskie;

III miejsce: Pani Sylwia Mączewska, Szkoła Podstawowa w Kolsku, woj. lubuskie;

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za nadesłanie relacji z marcowych podróży z Grosikiem. Zapraszamy serdecznie do nadsyłania kolejnych gazetek ukazujących działania podejmowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców realizowanych w ramach projektu „Od grosika do złotówki”.


Luty

Podróż na planetę Portfelik rozpoczęła się od przeczytania listu od Grosika oraz rozwiązania zagadek. Podróżnicy wykonali swoje portfeliki. Poznali odpowiedzi na pytania: Jak zarabiają dorośli? W jaki sposób mogą pomagać dzieci? Kto dba o nasze bezpieczeństwo? Uczniowie dowiedzieli się m.in., że: „Czas to pieniądz”, „Każda praca jest ważna” i „Bez pracy nie ma kołaczy”. Poznali znaczenie określeń: pensja, wynagrodzenie, wolontariat. Dobrze przygotowani udali się na zasłużone i bezpieczne ferie zimowe.

Prezentujemy laureatów konkursu „Grosikowa gazetka lutego”:

I miejsce: Pani Izabela Wojtkiewicz, Szkoła Podstawowa w Cybince, woj. lubuskie;

II miejsce: Pani Sylwia Mączewska, Szkoła Podstawowa w Kolsku, woj. lubuskie;

Laureatom serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy nauczycielom za podzielenie się wrażeniami z podróży z Grosikiem.

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczestników podróży z Grosikiem do udziału w konkursie i nadsyłanie gazetek ukazujących działania oraz wrażenia uczniów, nauczycieli i rodziców.


Styczeń

W styczniu 2024 roku uczniowie klas drugich wraz z nauczycielami wylądowali na planecie Grosik. Zachwyceni rozpoczętą podróżą nadesłali swoje relacje na konkurs „Grosikowa gazetka miesiąca”.

Przedstawiamy laureatów konkursu „Grosikowa gazetka stycznia”.

I miejsce ex aequo (alfabetycznie):

  • Pani Barbara Pabin, Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie, woj. łódzkie
  • Pani Izabela Wojtkiewicz, Szkoła Podstawowa w Cybince, woj. lubuskie;

III miejsce: Pani Sylwia Mączewska, Szkoła Podstawowa w Kolsku, woj. lubuskie;

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za podzielenie się wrażeniami z podróży
z przewodnikiem Grosikiem.

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczestników projektu „Od grosika do złotówki” do udziału w konkursie i nadsyłania relacji w formie gazetek ukazujących działania oraz wrażenia uczniów, nauczycieli i rodziców.


Grudzień 2023

Oficjalnie ogłaszamy, że kolejni uczniowie klas drugich rozpoczęli bezpieczną podróż z Grosikiem po galaktykach Finanse i Oszczędzanie..

Dziękujemy pani Annie Augustyniak, która jako pierwsza nadesłała relację i została laureatką Konkursu Grosikowa Gazetka miesiąca w grudniu 2023 r. Serdecznie gratulujemy.

  • Pani Anna Augustyniak ze Szkoły Podstawowej w Strzegomiu, woj. dolnośląskie

Zapraszamy wszystkich nauczycieli do udziału w konkursie i nadsyłania gazetek ukazujących podejmowane działania oraz wrażenia ich, uczniów i opiekunów.