Uczeń i Rodzice

Szanowni Państwo.

Z pewnością jak najlepiej przygotujecie swoje dziecko do dobrego funkcjonowania w dorosłym życiu. Pragniemy w tym pomóc, włączając do zajęć szkolnych zagadnienia z zakresu podstaw edukacji finansowej i bezpieczeństwa. Podróżując przez 10 miesięcy z Grosikiem po galaktyce Finanse i Oszczędzanie, Państwa dziecko pozna zasady zarządzania własnymi finansami.

  • Warto oszczędzać

Dzieci poznają nominały i wartość pieniędzy, sposoby ich zarabiania, zasady racjonalnego ich wydawania oraz formy i sposoby oszczędzania. Swoje bogactwo budują już dziś, ucząc się
i zdobywając nowe umiejętności, a także sprawdzając się w różnych formach aktywności. 

  • Produkty finansowe

Oczywistymi elementami życia codziennego są płatności, przelewy, karty płatnicze, pożyczki, kredyty etc. Na zajęciach dzieci poznają podstawowe zasady poruszania się w świecie bankowości i finansów.

  • Jak rozumieć reklamy i oferty

Jednym z podstawowych celów programu jest wdrażanie dzieci do podejmowania odpowiedzialności  za decyzje finansowe i bycie świadomym konsumentem.

  • Należy dbać o własne bezpieczeństwo

Istotnym elementem programu jest kształtowanie m.in. takich nawyków jak: dbanie o własne zdrowie i bezpieczeństwo, poszanowanie własności oraz rozumienie sytuacji finansowej rodziny. W trakcie podróży z Grosikiem dzieci poznają pojęcia z zakresu bezpieczeństwa
w cyberprzestrzeni, a zwłaszcza ochrony własnej tożsamości.

Zapraszamy Państwa do towarzyszenia dziecku w tej niezwykłej wyprawie po świecie finansów i bezpieczeństwa. Uczeń zgodnie  założeniami programu, po powrocie do domu będzie zadawał pytania dotyczące tematyki omawianej na zajęciach.

Takie rozmowy sprzyjać będą temu, by stali się Państwo dla swoich dzieci pierwszymi autorytetami w zakresie gospodarowanie finansami oraz ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa.

Zapraszamy do pogłębiania swojej wiedzy finansowej.

www.bde.wib.org.pl
www.dokumentyzastrzezone.pl
www.gpw.pl/szkola-gieldowa
www.knf.gov.pl
www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/dzialalnosc/dzialalnosc-edukacyjna
www.nbportal.pl
www.zastrzegam.pl